Coraz więcej wykroczeń zwanych stalkingiem jest odkrywanych.

Niejednokrotnie znajdujemy się w sytuacji, w jakiej odbieramy połączenie telefoniczne od obcego nam numeru oraz zastanawiamy się nad tym, dlaczego tak jest, że jeśli nie podaliśmy nikomu innemu własnego numeru komórki, a jedynie jest on dostępny dla naszych znajomych, otrzymujemy telefon od nieznanego nam numeru. Jest to o tyle uciążliwe w przypadku, gdy czekamy na istotną wiadomość, a akurat teraz odbieramy niechciane połączenia. Bywa także, że niestety pomimo wielokrotnych prób skontaktowania się pod numer od jakiego dostajemy takie wywołania, nikt nie ma zamiaru się zgłosić. W tym momencie problem jest dużej wagi. Należałoby wtedy ustalić abonenta, który to taki numer telefonu posiada.

 

Ze względu na obowiązujące przepisy odnoszące się do ustawy o ochronie danych osobowych, operatorzy telefonii komórkowych z oczywistych względów nie udostępnią wam nazwiska osoby, która ma możliwość być potencjalnym posiadaczem tej usługi, bądź również jedynie korzystać z numeru. Na 100% dostępne są portale ,które wstępnie identyfikują, niemniej jednak dane, jakie uzyskać możemy poprzez taki portal, to jedynie nazwa sieci do której należy określony numer telefonu. Jeżeli tylko na tym wam zależy, to będziemy mogli spróbować wpisać w wyszukiwarce hasła typu: co to za numer telefonu. Nie dużo jednak osiągniemy. Najbardziej efektywną metodą pozbycia się niechcianych telefonów jest powiadomienie specjalnych jednostek ścigania, które bez wątpienia zajmą się taką sprawą.

 

Należy tylko dobrze przedstawić swoje zgłoszenie, a nie zostaniemy pominięci. Nie stanie się tak choćby  z tego powodu, że coraz więcej wykroczeń popularnie zwanych stalkingiem jest odkrywanych, a co za tym idzie przestępcy mają zmniejszone pole działania. Z tego też powodu, jeżeli taka sytuacja powtarza się nagminnie, nie będziemy mogli biernie przyglądać się sprawie. Od razu trzeba zniwelować tego typu problem, żeby nie doprowadzić do poważniejszych rezultatów związanych z działaniem stalkera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *