Fusy z kawy na włosy

Fusy z kawy na włosy

Ładne, nieskazitelne włosy potrafią być Twoją wizytówką.Ale, aby takie się stały musisz skupić na nich uwagę i ich dobrej pielęgnacji.

Pewnym ze składników używanym podczas pielęgnacji włosów to kawa.Dla pewnych osób może to być spore zaskoczenie, bowiem kawa kojarzona jest tylko z cieczą o ładnym zapachu oraz energetycznym działaniu.

Jednak ma własne zastosowanie także w kosmetykach. Wielokrotnie stosowana jest w postaci peelingu skórnego.

Kawa do włosów posiada naprawdę bardzo silne działanie, dlatego warto ją zaimplementować jako element własnej rutyny pielęgnacyjnej. Główny sposób, w jaki możemy ją wykorzystać, to peeling z kawy na włosy. Bardzo skutecznie oczyszcza włosy oraz skórę na głowie. Dobrze za jej użyciem wykonać masaż skóry na głowie, jaki usprawni krążenie, umacnia cebulki, co sprawi, iż włosy sprawniej będą rosnąć. Po tego rodzaju operacji należy wnikliwie wyczyścić głowę z resztek ziaren kawy. Taki peeling należy wykonywać raz na tydzień.

Kolejny sposób, to zrobienie maseczki z kawy na włosy. Kawa wygładza oraz dodaje blasku włosom, które natychmiastowo wydają się zdrowsze i piękniejsze. Kawę da się też zastosować w formie płukanki, która potrafi delikatnie zciemnić włosy o pojedynczy ton. Dlatego też jest polecana dla brunetek i szatynek, a nie polecana blondynkom.

Następny sposób, to wykorzystanie kawy, dodatkowo do odżywki lub szamponu. Stanie się ich doskonałym dodatkiem dzięki cechom wygładzającym i nawilżającym. Można też zrobić swój produkt z kawy bazując na hydrolacie, który będzie pełnił funkcję mgiełki nawilżającej.

Zobacz także: płukanka do włosów z kawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *