Oodobrazia malarskie gruntowane

Gdy byłem mały, w każdej sytuacji ochoczo malowałem. Wtedy natomiast nie wiedziałem, że istnieją płótno malarskie, innymi słowy krosna blejtramy. O tym, że zdołam malować, korzystając z podobrazia malarskie gruntowane, w ogólności nie było wówczas dyskusji. Zasmarowywałem zatem moją “radosną twórczością” marginesy książek oraz, o zgrozo, ścianę przy moim łóżku.

 

Do dzisiaj pamiętam, jaką scenę wywołała mi za moje “freski” mamunia… W momencie kiedy stałem się dorosły, zaniedbałem rysowanie oraz zupełnie skupiłem się na rodzinie a także robocie. Jedynym hobby zostały wspólne granie na komputerze z synem. Syn jednak dorósł, a ja któregoś dnia odnalazłem na strychu moje dawne ilustracje. Byłem zdziwiony, że jakiś czas temu tak namiętnie rysowałem, a aktualnie jedynie siedzę godzinami nad rachunkami. Owego dnia długo oglądałem moje dziecinne rysunki. Któregoś dnia przeglądałem media społecznościowe oraz trafiłem na lekcje malowania krok po kroku. Obejrzałem jeden stopień i…mnie wciągnęło. Początkowo spróbowałem szkiców ołówkiem. Wychodziły mi całkowicie dobre martwe natury a także pejzaże.

 

Rozpocząłem myśleć o malowaniu farbami. Zdziwiło mnie, jak bez trudu właśnie uzyskać akwarele, media, płótna a także… malować. Złożyłem zamówienie on-line w profesjonalnym sklepie dla plastyków oraz na początek kopiowałem gotowe fotografię. Nie byłem usatysfakcjonowany, chociaż żona oraz znajomi byli zadowoleni. Nadal czułem, że mam niedosyty. Zapisałem się więc na kurs malarski oraz dowiedziałem, w jakich miejscach popełniam błędy. Właśnie mój dziecięcy bakcyl zostało pasją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *