Prywatny dom to wielkie marzenie każdego.

Własny dom to marzenie każdego. Postawienie domu to jednakże trudne przedsięwzięcie a często także niezwykle ważna inwestycja w życiu. Dlatego warto dobrze wszystko przemyśleć oraz zaplanować przed startem procesu budowlanego.

 

Po nabyciu działki z właściwym pod zabudowę mieszkalną Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego należy zająć się sprawami zgłoszeń, uzgodnień, zezwoleń i projektów. Projekty https://www.uarchitekta.pl/ możemy zamówić w biurze architekta lub korzystać z gotowych szkiców i jedynie dostosować je do własnych potrzeb. Kiedy przejdziemy już przez wszelkie aspekty formalne i prawne będziemy mogli przystąpić do budowy wymarzonego przez nas domu. Budowa domu trwa co najmniej parę miesięcy, czasem wręcz kilka lat. Trzeba postawić porządne fundamenty (wytyczone uprzednio przez geodetę), doprowadzić media i podpisać umowy na korzystanie z nich w trakcie budowy. Potem stawiamy ściany, układamy strop i dach. Częstokroć to jest najbardziej przyjemny okres, ponieważ codziennie widać postępy. Potem nadchodzi czas na nieco bardziej drobiazgowe prace takie, jak podłączanie instalacji (grzewczej, elektrycznej, wentylacyjnej, wodnej), tynkowanie, czy wylewanie posadzek.

 

Wreszcie zbliżamy się do prac wykończeniowych, które choć zazwyczaj zabierają sporo czasu, czynią nasz dom takim, jakim go sobie wymarzyliśmy. Na sam koniec pozostaje wam tylko umeblowanie a także przeprowadzka. Przeprowadzka na zazwyczaj otwiera zupełnie nowy rozdział w naszym życiu, dając mu nowych barw. Miesiące intensywnej pracy nareszcie zostają wynagrodzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *