W większości polskich mieszkań podłogi wykonane są po prostu z klasycznego drewna.

W momencie gdy projektujemy dla siebie zupełnie nowiuteńki budynek mieszkalny, a zatem odważamy się na budowanie prawdziwego domu, w tym samym momencie chcemy zrobić wszystko co potrzebne idealnie, ażeby później nie było potrzeby czegoś wymieniać na nowe lub reperować. Ciekawimy się każdym detalem własnego nowego domu, dokładnie oceniając wartość danych przedsięwzięć i nieraz kierując się ich wyglądem. Usiłujemy dopasować do domu takie podłogi, które w absolutnie każdym pomieszczeniu będą się prezentować świetnie i nam samym będą upraszczać a oprócz tego uprzyjemniać nasze życie. Całkiem prawdopodobne, że tu świetnie sprawdzą się panele winylowe. Zerknijmy na ich wszelkie właściwości a także sprawdźmy, jak wyglądają one na tle różnych aranżacji, a całkiem możliwe, że natychmiastowo się do takiej podłogi przekonamy.

Przede wszystkim panele z winylu mogą być kojarzone z takim czymś, co my wszyscy znakomicie znamy. Imitują one klasyczne drewno, a wręcz są jego perfekcyjną kopią. Wyglądają równie doskonale, jednocześnie kojarząc się z wyrobami zrobionymi z naturalnych materiałów. Dzięki tak pięknej prezencji umieją cudownie ocieplić wygląd wnętrz oraz wprowadzić do nich doskonałą atmosferę domowego ogniska, za sprawą której nasze codzienne życie w naszym upragnionym domu cały czas będzie wspaniałe. Nie myślmy jednak, że panele winylowe w każdej sytuacji prezentują się klasycznie i w dodatku zwyczajnie. Mogą bez wątpienia pasować do pomieszczeń eleganckich i klasycznych, ale jeśli sami lubujemy się w trendach nowocześniejszych, bez najmniejszego trudu odnajdziemy dla siebie panele winylowe przypominające nieco bardziej unikalne aranżacje. Sami wybierzemy dla swoich paneli kolorystykę, otrzymując do wyboru gigantyczną gamę rozmaitych kolorów. Nieco ciemniejsze kolory idealnie uzupełnią duże przestrzenie, a te w jaśniejszych kolorach wizualnie powiększą nasze małe pokoje domowe, zapewniając im większą ilość oświetlenia.

Poznaliśmy już zatem cechy estetyczne paneli winylowych, niemniej jednak jeżeli wciąż nie jesteśmy pewni na 100%, czy na pewno powinniśmy po nie sięgnąć, prawdopodobnie boimy się ich parametrów technicznych. Czy więc winyl jest w stanie wykazać się równie wspaniałymi właściwościami co tradycyjne drewno? Tak i to nawet lepszymi. Winyl jest wysoce odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, dlatego możemy użytkować go bez ustanku i wyjątkowo intensywnie, a na pewno nie zniszczymy jego powierzchni a także nie doprowadzimy do pojawienia się na niej jakiś rys czy też zadrapań. Winyl mało co ulega zabrudzeniom. Jest pokrywany specjalnymi, ochronnymi warstwami, jest surowcem łatwym do pielęgnacji, którego nie musimy zbyt często polerować. Od klasycznego drewna odróżnia się tym, iż wilgoć nie potrafi go nawet uszkodzić. Winylowe panele można zatem zastosować wręcz w takowych miejscach, w których częstokroć podłoga jest zalana wodą albo innego typu płynami – w kuchniach a oprócz tego WC.

Jeśli mamy zamiar efektywnie i wartościowo wykończyć wnętrze własnego domu, warto zainteresować się tymi nieszablonowymi i nowoczesnymi rozwiązaniami, które są nam w stanie zaoferować naprawdę wiele. Zastąpmy tego typu panelami swoje zwyczajne podłogi drewniane, a przyzwyczaimy się do nich w mig i już przenigdy nie będziemy chcieli z nich zrezygnować.

Czytaj dalej: panele winylowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *