Z pomocą przychodzą nam banki lub instytucje pozabankowe.

Bez wątpienia nie można nie zgodzić się ze znanym wszystkim powiedzeniem mówiącym, że dobrym nawykiem jest nie pożyczać kasy w ogóle, tymczasem rzeczywistość ma jak zwykle do dodania własne tzw. trzy grosze i w zasadzie niemożliwe jest dzisiaj spotkać kogoś, kto nie doświadczyłby w swoim życiu problemów , które związane były z płynnością finansową.
Bez względu na to czy te problemy dotyczyły budżetu firmowego czy też domowego, to jednym z rozwiązań pozwalającym na uporanie się kryzysem jest niewątpliwie pożyczenie pieniędzy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pewnie pożyczenie potrzebnej sumy pieniędzy u znajomych oraz najbliższej rodziny, którzy to nie zażądaliby odsetek od tego kredytu, jednak bywa tak, że nie znamy nikogo kto dysponowałby środkami finansowymi albo zwyczajnie nie lubimy prosić się o gotówkę (niestety pożyczanie od rodziny posiada swoje wady). W takim wypadku z pomocą nadchodzą wam zazwyczaj banki lub też pozabankowe instytucje inwestycyjne, jakie za odpowiednią opłatą (oprocentowanie) przekażą nam potrzebne pieniądze.
Zdobycie kredytu w banku, choć w zasadzie jest dużo tańsze aniżeli https://www.get-money.pl/aktualności/banki/szybka-pożyczka-pozabankowa, wymaga jednakże posiadania dość dużej zdolności kredytowej i dobrej historii , która dotyczy spłacania wcześniejszych zobowiązań. Jeżeli nie mamy tychże cech to w praktyce będziemy mogli właściwie zapomnieć o dostaniu kredytu w tradycyjnym banku, jaki co prawda pobiera niższe oprocentowanie, ale nie lubi ryzykować. Zupełnie inaczej sprawy wyglądają w przypadku firm pożyczkowych, dla których poziom podejmowane z ich strony ryzyka jest dużo wyższy niż w wypadku tradycyjnego banku, co wiąże się jednakże z większymi odsetkami jakie będzie trzeba wam zapłacić za przyznanie pożyczki. Nie ulega wątpliwości, że nie ma nic za darmo i im większe ryzyko ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje za to ryzyko większego wynagrodzenia. Trzeba mieć bowiem na uwadze fakt, iż część wierzycieli w ogóle nie będzie mogła spłacić własnego kredytu i to z takim właśnie niebezpieczeństwem powinna się liczyć instytucja finansowa decydująca się na pożyczenie nam określonej ilości pieniędzy. Zdarza się jednak i tak, iż w niektórych spółkach pożyczkowych, szczególnie tych , które dysponują większym kapitałem a także dłuższym stażem na rynku pracy, będziemy mieli możliwość uzyskać pożyczkę bez ponoszenia żadnych kosztów ze względu na promowanie firmy. Są tam z pewnością kwotowe ograniczenia i z reguły należy taki kredyt uregulować stosunkowo szybko (przeważnie nie dłużej aniżeli w przeciągu 60 dni), ale w zamian nie jesteśmy zmuszeni oddawać ani grosza ponad to co pożyczyliśmy.
Korporacje pożyczkowe także zwracają dużą uwagę na zdolność kredytową osoby, która pragnie u nich pożyczyć pieniądze aby spełnić własne potrzeby, jednak akurat w tej sytuacji można sobie pozwolić na nieco słabszą historię kredytową oraz nieco gorsze zarobki. Ceną za pobłażliwe podejście do klienta jest całościowy koszt który będziemy musieli ponieść podczas spłacie naszego zobowiązania, jaki z całą pewnością przewyższy 10 procent rocznie, a zazwyczaj sięgnie również kilkudziesięciu procent w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *